Dnia 16 października 2012 roku odbyły się otrzęsiny klas  pierwszych czyli tradycyjne paździory. Organizatorami imprezy byli zeszłoroczni zwycięscy turnieju klas, wychowankowie pani Ireny Romanowskiej, uczniowie  klasy II liceum.
Miłą niespodzianką była nieplanowana wizyta dyrektora szkoły, pani Grażyny Sobieraj z delegacją Ministerstwa Edukacji z Armenii. Nieoczekiwany gość wyraził ogromne uznanie dla tak niezwykłego pomysłu wspólnej zabawy.
A sama zabawa była przednia. Kociaki miały przed sobą wiele trudnych wyzwań, którym musieli sprostać, aby stać się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Do konkurencji należały: quiz zawierający pytania dotyczące wiedzy o szkole, picie mleka na czas  i konkurs talentów. Wszystkie konkurencje i przebrania wywołały wiele uśmiechu na twarzach widowni.
Za swój trud i zaangażowanie, każdy uczestnik turnieju otrzymał drobny upominek i słodkości od dyrekcji naszej szkoły. Tym miłym akcentem zakończył się dzień pełen wrażeń dla już pełnoprawnych ZSLiZ. Zwycięską klasą okazał się zespół wychowanków pana Piotra Tumiłowicza, klasa I technikum, który za rok zorganizuje obcinkę nowym klasom pierwszym. Do zobaczenia kociaki za rok!

Magdalena Łyczkowska
Roksana Klimczak