Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Studiuj w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum- Wydział Zamiejscowy w ZSLiZ w Sulęcinie

Praca socjalna

Wczesne nauczanie j. obcego
w wych. przedszkolnym
i w edukacji wczesnoszkolnej
Szczegóły w sekretariacie szkoły
lub pod numerem telefonu 95 755 24 75

 

29 maja 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym o tematyce antynikotynowej w ramach  Dnia bez Papierosa – zainicjowanego przez Światową Organizację Zdrowia obchodzonego 31 maja, którego celem jest zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.
W  scence rodzajowej o negatywnych skutkach tytoniowego nałogu przestrzegali aktorzy szkolnego koła teatralnego „Bystrzaki” pod opieką pani Anny Sobieraj. Szkolna pielęgniarka, pani Ewa Cichomska wygłosiła wykład o wpływie nikotyny na życie i zdrowie człowieka, zarówno palacza czynnego jak i biernego, podkreślając szczególne znaczenie  zachowania wstrzemięźliwości nikotynowej podczas ciąży i w obecności małych dzieci. Krótką prelekcję na powyższy temat wygłosiły również obecne na spotkaniu pracownice Powiatowej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej w Sulęcinie panie Joanna Kubicka i Katarzyna Grupińska, które wręczyły także nagrody w konkursie na zakładkę do książki. pt. „Wolni od używek”. Otrzymały je: Dagmara Pokorska, Kinga Pyzio, Paula Biernat, Izabela Pawlus.
Wiemy, że statystyki dotyczące nałogu nikotynowego są zatrważające. Według danych WHO co roku z powodu palenia papierosów i narażenia na oddziaływanie dymu tytoniowego umiera niemal 6 milionów osób (jeden zgon co sześć sekund). 63% zgonów jest spowodowanych przez choroby niezakaźne, których jednym z głównych czynników ryzyka jest palenie papierosów  Palenie tytoniu zabiło około 100 milionów ludzi w XX wieku, o ile nie będziemy działać, może zabić do miliarda ludzkich istnień w tym stuleciu".  Tytoń i jego odpady to również ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Posiadając taką  wiedzę  pamiętaamy, że wielu chorobom i konsekwencjom palenia papierosów da się zapobiec dlatego papierosom mówimy NIE.

Pedagog szkolny
Karolina Ignatowicz

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016