Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Studiuj w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum- Wydział Zamiejscowy w ZSLiZ w Sulęcinie

Praca socjalna

Wczesne nauczanie j. obcego
w wych. przedszkolnym
i w edukacji wczesnoszkolnej
Szczegóły w sekretariacie szkoły
lub pod numerem telefonu 95 755 24 75

 

W dniu 23.05.2017r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej na poligonie w Wędrzynie. To święto  ustanowione na dzień 16 maja,  nawiązuje do heroicznego wysiłku polskich zwiadowców z 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa podczas walk o Monte Cassino w maju 1944 roku. To właśnie w tym dniu pododdział zwiadowców z polskiej 5 Kresowej Dywizji Piechoty w brawurowy sposób opanował szczyt wzgórza Widmo, co w znaczący sposób przyczyniło się do zdobycia dwa dni później klasztoru na Monte Cassino. Dzień ten staje się także okazją do przypomnienia dokonań zwiadowców na wszystkich wojennych frontach, a także podsumowań działalności w czasie pokoju.
W uroczystości uczestniczyli:  generał brygady Wojska Polskiego Stefan Mordacz, szef zarządu rozpoznania i walki elektronicznej  płk Witold Łukaszewski wraz z kadrą kierowniczą, dowódcy jednostek rozpoznawczych, przedstawiciele samorządów, w których stacjonują jednostki oraz młodzież szkolna z okolicznych miejscowości.
Po  apelu mogliśmy obejrzeć dynamiczny pokaz umiejętności walki wręcz, szkolenia bojowego i desantowania z powietrza. Na wystawie statycznej zaprezentowano sprzęt będący w wyposażeniu pododdziałów rozpoznawczych taki jak: czołgi, transportery, haubice, śmigłowce desantowe, quady. Na stoiskach promocyjnych jednostek wojskowych prezentowano dorobek jednostek i regionu. Uczestniczyliśmy również w degustacji smakołyków przygotowanych przez gospodarzy.

Wiktoria Hyża
Izabela Pawlus
ucz. kl II LOW/RM

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016