Uczniowie z tzw. „klasy wojskowej” Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie   wzięli udział w wykładzie poświęconym zbrodni katyńskiej, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie WLKP, przy ścisłej współpracy z gorzowską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej.
Spotkanie otworzył zastępca Komendanta Wojewódzkiego inspektor Mirosław Kruszelnicki. Wykład poświęcony tym tragicznym wydarzeniom  wygłosił  prezes gorzowskiej Delegatury IPN, pan Jarosław Palicki. Film dokumentalny przygotowany i zrealizowany przez blogera Michała Patera, przybliżył klimat, jaki towarzyszył zbrodni dokonanej na polskich oficerach przez reżim stalinowski. Uczestnicy  spotkania otrzymali na pamiątkę repliki guzików, które mieli na mundurach zamordowani żołnierze.
Takie żywe lekcje historii są ciekawym i niezbędnym elementem uzupełnienia treści programowych, ale także służą upowszechnianiu pamięci historycznej i rozbudzaniu zainteresowań młodzieży  najbardziej tragicznymi fragmentami polskich dziejów.

Damian Kierzek