Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Dnia 20.04.2017r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w evencie zorganizowanym we współpracy z wojskami amerykańskimi, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.
Spotkanie przebiegało w kilku etapach. Naszym zadaniem było rozwiązanie testów wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz  zdrowym trybie życia. Następnie zaprezentowano krótki film o wojskach USA w Polsce. Marszałek Województwa Lubuskiego pani Elżbieta Anna Polak zapoznała nas z programem ,,Młodzież on-life’’, którego  celem są działania w różnych dziedzinach, wspierające młodych Lubuszan. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazu sprzętu i technologii  wojsk amerykańskich. Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego zapoznał nas z technologią opracowaną oraz używaną przez ich studentów. Mogliśmy też zmierzyć się z zawodowymi koszykarzami i spróbować swoje umiejętności, grając w football amerykański.
Ostatnim punktem programu była debata w stylu Q&A z kapitanem oddziału wojsk amerykańskich stacjonujących w naszym kraju, podczas której mogliśmy zadawać nurtujące nas pytania oraz dowiedzieć się więcej o specyfice żołnierzy armii amerykańskiej.
Spotkanie było dla nas ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wiktoria Hyża
Izabela Pawlus
uczennice klasy II LOA

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016