Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Studiuj w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum- Wydział Zamiejscowy w ZSLiZ w Sulęcinie

Praca socjalna

Wczesne nauczanie j. obcego
w wych. przedszkolnym
i w edukacji wczesnoszkolnej
Szczegóły w sekretariacie szkoły
lub pod numerem telefonu 95 755 24 75

 

Dnia 24.04.2017 roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskieg oraz firmy Hertz Systems. Wśród zaproszonych gości byli: starosta sulęciński pan Adam Basiński oraz burmistrza Sulęcina, pan Dariusz Ejchart,
Pan Bogusław Wontor, doradca marszałek ds. innowacji i najnowszych technologii  przedstawił projekt utworzenia centrum technologii kosmicznych, który ma powstać w województwie lubuskim. Żeby zrealizować ten cel, potrzebne jest między innymi  wykształcona w tym kierunku kadra inżynierska. O możliwościach studiowania inżynierii kosmicznej mówił dziekan Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. Jarosław Kijak, który wyjaśnił czym  jest inżynieria kosmiczna i zachęcił do studiowania jej  na Uniwersytecie Zielonogórskim
 Z kolei firma Hertz Systems, specjalizująca się w systemach kosmicznych, militarnych, teleinformatycznych, technologii GNSS oraz systemach bezpieczeństwa przedstawiła uczniom  swoją ofertę pracy i praktyk. Panie Ewa Oparska oraz  Joanna Grzeszczuk reprezentujące Hertz Systems, zaprezentowały europejski system nawigacji satelitarnej GALILEO, który znajduje zastosowanie m. in. w lotnictwie, transporcie lądowym i morskim, rolnictwie precyzyjnym, obserwacji Ziemi i kosmosu oraz monitorowaniu zagrożeń.
Spotkanie wywarło na nas wielkie wrażenie i wynieśliśmy z niego dużo ciekawych i przydatnych informacji. Inżyniera kosmiczna to naprawdę przyszłość, o której warto pomyśleć już dzisiaj.

Izabela Pawlus
Wiktoria Hyża
uczennice kl. II LOA

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016