29.03.2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w integracyjnych zajęciach kulinarnych realizowanych w ramach projektu ,,(O)twórzmy wspólny świat’’ stworzonego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Sulęcinie. Jego celem jest rozwijanie aktywnej integracji młodego społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży pełno i niepełnosprawnej intelektualnie poprzez zwiększanie ich kompetencji osobistych, społecznych i emocjonalnych. Było to już kolejne integracyjne spotkanie, tym razem dotyczyło ono wiosennej degustacji zdrowych potraw.
Kulinarnymi umiejętnościami imponowali zarówno uczniowie naszej szkoły, jaki i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, którzy swoją przyszłość wiążą z  gastronomią. Miło było przyglądać się sprawności adeptów sztuki kulinarnej oraz ich angażowaniu się do współpracy z pozostałymi uczestnikami projektu.
Przyjemności dostarczyło im też częstowanie mieszkańców Sulęcina zdrowymi przekąskami, które zostały przygotowane we wspaniałej atmosferze, bo nie da się ukryć, że integracyjne zajęcia kulinarne dostarczyły wszystkim niezapomnianych przeżyć, uczty dla podniebienia, ale przede wszystkim połączyły miłośników smacznego i zdrowego żywienia.

Małgorzata Kijonek