Dnia 04.04.2017r. miała miejsce wycieczka uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie do Gorzowa Wielkopolskiego. Zwiedziliśmy muzeum Spichlerz im. Jana Dekerta, w którym mieści się filia Muzeum Lubuskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią miasta, zobaczyliśmy także kolekcję malarstwa i innych dzieł sztuki współczesnej. Wielką atrakcją okazały się  pisanki, wykonane przeróżnymi technikami przez uczestników corocznego konkursu na najciekawszą pisankę.
Następnie udaliśmy się do teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. ,,Wesele’’. Sztuka, choć opierała się o znany wszystkim tekst Wyspiańskiego, była przeniesiona w czasy współczesne, by uaktualnić wątki podjęte w dramacie przez autora. Dzięki temu tradycja spotkała się z nowoczesnością. Podstawą sztuki było słowo, ale całość scalała muzyka - utwory ludowe wykonane w  nowoczesnych aranżacjach, pulsacyjne rytmy świetnie pasowały do wierszowanego utworu. Zachwyciła nas także wizja reżysera - była zaskakująca, a nawet szokująca, lecz idealnie komponowała się z klimatem przedstawienia.
Kontakt ze sztuką był  niezapomnianym przeżyciem, wzbogacił i uwrażliwił nas na piękno i pozostanie długo w pamięci.  Planujemy uczestniczenie  w kolejnych żywych lekcjach poza szkołą.

Izabela Pawlus, Wiktoria Hyża
uczennice kl. II LOw