Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Studiuj w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum- Wydział Zamiejscowy w ZSLiZ w Sulęcinie

Praca socjalna

Wczesne nauczanie j. obcego
w wych. przedszkolnym
i w edukacji wczesnoszkolnej
Szczegóły w sekretariacie szkoły
lub pod numerem telefonu 95 755 24 75

 

1 marca 2017r. społeczność Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im Unii Europejskiej w Sulęcinie poświęciła swoją  pamięć „Żołnierzom Wyklętym ”. Uczniowie wzięli udział w uroczystych obchodach  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Sulęcińskim Ośrodku Kultury.  Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, służb mundurowych, dyrektorzy szkół placówek oświatowych. Specjalnym gościem był pan Józef Stanulewicz - żołnierz AK.  Ciekawy i wyczerpujący wykład poświęcony historii Żołnierzy zbrojnego podziemia przedstawił pan Arkadiusz Haszler, uzupełniając go poruszającymi utworami muzycznymi o „Wyklętych”, które sam skomponował i wykonał. Nasi uczniowie Weronika Kleńk, Natalia Błaszczyk, Piotr Czaplicki i Jakub Głos wyrecytowali wiersze poświęcone walczącym o wolną Polskę.
Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. Żołnierze Wyklęci”. Z sześciu przyznanych nagród aż pięć trafiło do naszych uczniów: Natalii Błaszczyk, Izabeli Pawlus, Katarzyny Cieciury, Adriana Sobieraja i Dawida Ilnickiego.
Tego dnia uczniowie uczestniczyli również  w projekcji filmu „Historia Roja” opowiadającego o losach  Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, dowódcy partyzanckiego oddziału Narodowych Sił Zbrojnych. Z kolei ze szkolnego radiowęzła, nadana została audycja poświęcona Bohaterom 1 marca.  
Obchody Narodowego Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych są wyrazem  naszego hołdu złożonego żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Warto o tym pamiętać.

Karina Rogowska

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016