21.02.2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie gościliśmy Lubuskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg., pana Sławomira Kluska. Na spotkaniu obecny był również Wicestarosta, pan Tomasz Prozorowicz oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, mł. bryg., pan Bogdan Śnieżek.
Spotkanie się z młodzieżą tzw. „klas strażackich” okazało się bardzo owocne. Dostojny Gość z  zainteresowaniem pytał o powody wybrania przez uczniów tego typu klasy. Przedstawił możliwości kontynuowania nauki w Szkole Aspirantów PSP lub Szkole Podoficerskiej PSP. Podkreślił znaczenie noszenia munduru, zaznaczając jak wielka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy go noszą.  Zapamiętamy, że z dumą i właściwą postawą należy reprezentować wartości wyznawane przez funkcjonariuszy wszystkich formacji mundurowych, a w tym strażaków.
Wzajemna wymiana poglądów była ciekawym doświadczeniem. Stała się okazją do pogłębienia współpracy, wyrażonej wolą Lubuskiego Komendanta PSP objęcia honorowego patronatu nad klasami strażackimi, za co serdecznie dziękujemy.

Izabela Pawlus
zdj. Wiktoria Hyża
kl. 2 LO a