Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Dnia 16 grudnia 2016r. w Zespole  Szkół Licealnych im Unii Europejskiej w Sulęcinie miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która w murach naszej szkoły zgromadziła przedstawicieli środowisk kombatanckich, sybirackich i kresowych. Tematyka dotyczyła przybliżenia tradycji świąt Bożego Narodzenia podczas wojny, okupacji i zesłania. O swoich losach,  przeżyciach, wojennych i powojennych doświadczeniach opowiadali nam członkowie sulęcińskiego Koła Sybiraków oraz Stowarzyszenia Kresowiacy z  chóru Biały Orzeł w Sulęcinie. Przejmujące wspomnienia pana Tadeusza Rzeszutka zesłanego na Sybir oraz opowieści o świątecznych dawnych obyczajach pana Stanisława Czaka i pana Zygmunta Koziary dostarczyły nam wiele nowej wiedzy, ale także wywołały w nas wiele wzruszeń. Wśród zaproszonych gości czuliśmy się rodzinnie, jakbyśmy słuchali historii własnych dziadków. Atmosfera była niezwykle świąteczna i serdeczna. Wspólne  kolędowanie i dzielenie się opłatkiem sprzyjało zacieśnieniu międzypokoleniowych więzi. Z ust seniorów usłyszeliśmy dużo ciepłych słów, a miłym gestem były słodkie upominki  otrzymane od gości. Dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj podkreśliła, że takie żywe lekcje historii i języka polskiego są niezwykle cenne i podziękowała gościom za udział w spotkaniu, życząc na nadchodzące  święta dużo zdrowia i radości i spełnienia.

Weronika Kleńk ucz. kl II Thlog
Natalia Błaszczyk ucz. kl I LO a

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016