Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Gościmy teraz

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

144110
DzisiajDzisiaj179
WczorajWczoraj447
W tym tygodniuW tym tygodniu626
W tym miesiącuW tym miesiącu7916
OgółemOgółem144110

Studiuj w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum- Wydział Zamiejscowy w ZSLiZ w Sulęcinie

Praca socjalna

Wczesne nauczanie j. obcego
w wych. przedszkolnym
i w edukacji wczesnoszkolnej
Szczegóły w sekretariacie szkoły
lub pod numerem telefonu 95 755 24 75

 

15 grudnia 2011r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli zetknąć się ze sztuką przez duże S. Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. wystawił tego dnia interpretację słynnego "Tanga" Sławomira Mrożka, wyreżyserowaną przez Rafała Matusza. Spotkanie było swoistym happeningiem. Akcja sztuki została umieszczona we współczesnych realiach. Reżyser, wierny wskazówkom autora, przedstawił najlepszy polski dramat XX wieku, odnajdując w nim aktualne problemy, jakie wiążą się z doświadczeniami młodego widza.

Od początku ...
Opowieść o Arturze (Jarosław Książek), który nie widzi sensu swojego życia, ponieważ nie ma przeciw czemu się buntować. Jego rodzice Eleonora i Stomil (Beata Chorązykiewicz i Cezary Żołyński) złamali już wszystkie normy. Panuje więc samowola, każdy robi co chce i wszystko jest akceptowane. Nie ma odpowiedzialności i powagi, jest tylko zabawa i hedonizm. Babcia Eugenia (Teresa Lisowska-Gałła), która zachowuje się jak nastolatka, a jej brat Eugeniusz (Michał Anioł) nie wie czego chce, wszystkiego się boi i podporządkowuje się silniejszym. Artur chce się ożenić z Alą (Małgorzata Paprocka), aby przywrócić tradycję i powrócić do formy. Tej rodzinie towarzyszy Edek (Jan Mierzyński), prostak oraz egocentryk, którym prawie wszyscy się zachwycają, do momentu, gdy siłą zdobywa władzę nad całą rodziną, a wcześniej unicestwia głównego bohatera.

Kontakt wizualny ...
Scenografia spektaklu była niezwykle ciekawa i intrygująca. Scena "odgrywała rolę" wnętrza mieszkania bohaterów, w którym panował bezład i nieporządek. Wykorzystano również rampę, przez co publiczność siedząca wokół sceny była aktywnie włączona w widowisko teatralne. Obok znakomitej gry aktorskiej, zestawiono też obrazy (filmy, zdjęcia) z okresu stanu wojennego wyświetlane w tle sceny.

Problematyka ...
"Tango" jest utworem poruszającym wiele kwestii. Spektakl ukazuje m.in. konflikt pokoleń, upadek moralny współczesnego świata oraz kwestie wyboru odpowiednich wartości. Dramat nawiązał również do tematyki rewolucyjnej, wokół której działy się wszelkie wydarzenia na scenie.

Dydaktyzm w sztuce …
Sztuka z pewnością zaciekawiła młodego odbiorcę. Gra aktorska, tło wizualne, ogólna tematyka działa na emocje widza. Każdy z nas mógł pogrążyć się w refleksji i postawić przed sobą pytania, np. co wyniknie z walki pokoleń? Jakie wartości są najważniejsze? Jak kształtować własny, odrębny światopogląd? Jak dojrzale stać się uczestnikiem rzeczywistości?
Czy teatr i odgrywana w nim sztuka może dotrzeć do zagłębionego w nowoczesności młodego człowieka? Dostrzec przecież można, że widowisko teatralne jest zjawiskiem niecodziennym dla dzisiejszej młodzieży. Warto przełamać schematyczne myślenie, że teatr to nuda i wybrać się na spektakl teatralny. Twórcy "Tango" przekonali, że warto!

Klimczak Roksana

 

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016