Kto zna Pawła Małaszyńskiego, Tomasza Schucharda, Eryka Lubosa, Piotra Roguckiego czy Mikołaja Krawczyka? Prawie każdy, bo zapewnie wielu śledzi karierę zawodową powyższych aktorów, oglądając filmy i seriale z ich udziałem. A kto spotkał się     z nimi twarzą w twarz, rozmawiał lub zdobył autograf – na pewno nieliczni. 
Do grona takich wybrańców zaliczyć można grupę uczniów naszej szkoły, która za sprawą Starosty Sulęcińskiego – pana Dariusza Ejcharta i Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie – pani Grażyny Sobieraj, miała możliwość spotkania się z aktorami podczas kręcenia serialu pt. Misja Afganistan. Spotkanie odbyło się 21.10.2011r. na poligonie 17. Brygady Zmechanizowanej Międzyrzec – Wędrzyn, gdzie nagrywane były sceny do filmu.
Umundurowani i przystojni aktorzy znani z kina czy telewizji zrobili na nas ogromne wrażenie. Każdy starał się zdobyć autograf swojego idola i pozował do wspólnych zdjęć. Mimo, że na pozór wydawało się nam, iż aktorstwo wiąże się jedynie z przyjemnym smakiem popularności, to spotkanie z ekipą podczas jej pracy dowiodło, że film wymaga ogromnego zaangażowania i wysiłku oraz pełnego skupienia.
Po spotkaniu wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni, bo taka możliwość poznania kina „od kulis” nie dla każdego jest dostępna. Dlatego to szczególne wydarzenie pozostanie nam na długo w pamięci.

Roksana Klimczak