Edukacja uczniów w naszej szkole nie ogranicza się jedynie do zajęć lekcyjnych, wiedzę zdobywamy również poprzez rozrywkę kulturalną. Taką nietypową lekcją języka polskiego było nasze ostatnie wyjście do SOKSiR-u na spektakl poświęcony życiu i twórczości Jana Kochanowskiego, pt. „Pióro mistrza Jana”.
Uwspółcześniona forma tego  występu budziła ciekawość uczniów i pozwoliła na lepszy odbiór treści tekstów literackich autorstwa Jana z Czarnolasu. Każdy mógł utożsamić się z głównym bohaterem spektaklu – przeciętnym uczniem charakteryzującym się głównie lenistwem i brakiem zapału do nauki.
Rozrywka tego typu wpływa korzystnie na naszą edukację, wiedza zdobyta w ten sposób zachowuje się w pamięci na dłużej niż poprzez samo czytanie czy słuchanie nauczycieli. Po spektaklu mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczenia w krótkich warsztatach wokalnych, które poprowadził jeden z aktorów.
Takie wyjścia do teatru jest wyrwaniem się z monotonii codziennych lekcji, co doskonale wpływa na nasze podejście do pracy, pobudza uśpione umysły mobilizuje do nauki.

Kamila Rutnicka