Minął miesiąc październik, co dla uczniów pierwszych klas wiązało się z obowiązkiem wzięcia udziału w turnieju klas pierwszych zwanych w naszej szkole PAŹDZIORAMI. Jest to ważne święto, ponieważ na stałe wpisane w kalendarz szkolnych uroczystości.
„Chrzciny pierwszaków” zorganizowali uczniowie klasy 2 LO „wojskowego”, którzy rok wcześniej zwyciężyli w PAŹDZIORACH. Martyna Kisiel i Basia Kot, uczennice tej klasy, poprowadziły całość tego spotkania. Turniej klas pierwszych zainaugurowała pani dyrektor Grażyna Sobieraj. Życzyła wszystkim wyśmienitej zabawy i uczciwej rywalizacji oraz przyniosła ze sobą kosz słodkości dla każdego z uczestników.
Oceny udziału w konkurencjach zespołów klasowych i ich wychowawców dokonywała komisja w składzie: Witold Butkiewicz, Karina Rogowska, Katarzyna Błońska i Nikola Kułaczkowska. Na widowni  było niezwykle rockowo, punkowo i hipisowo, bo każda z klas miała za zadanie przebrać się za przedstawiciela powyższych subkultur. Mogliśmy więc usłyszeć piosenki w mocnym brzmieniu wykonane przez uczniów  i ich wychowawców. Oprócz  tego rywalizację obejmowało picie mleka, quizy wiedzy o szkole i obcinanie ogonów. W zmaganiach po między poszczególnymi klasami najsprawniejszym i świetnie zorganizowanym zespołem okazała się być klasa 1 LO „policyjnego” z wychowawcą Ireną Romanowską, która wszystkich zaskoczyła swoim odważnym przebraniem.
Zabawa była świetna, a dobre humory dopisywały wszystkim. Sprawdzian z umiejętności zintegrowania się klas i wychowawców uznać można za pomyślnie zaliczony.

Monika Cybulska
Daria Fedyszyn