Kilkudziesięciu uczniów, w większości klas maturalnych, zgromadziło się 28 marca w świetlicy szkolnej  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej   w Sulęcinie, na spotkaniu z Posłem Bożeną Sławiak. Spotkanie, które odbyło się w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie zorganizowane zostało przez  nauczycieli historii.
Poseł Bożena Sławiak przedstawiła dotychczasowe dokonania  w zakresie przynależności do Komisji i szeregu podkomisji Obrony Narodowej oraz do przynależności do zespołów parlamentarnych. Podstawowymi zagadnieniami poruszanymi przez uczestników spotkania były kwestie związane z działalnością na rzecz Komisji Obrony Narodowej. Szczególne zainteresowanie tym tematem wzbudziła Pani Poseł wśród uczniów klas mundurowych. Młodzież miała też okazję dowiedzieć się, czym na co dzień zajmuje się polityk. Pani Poseł opowiadała o swojej pracy i odpowiadała na zadane pytania. Pytania dotyczyły obronności kraju, działalności posła  i roli polityka w regionie.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wzbogaciło wiedzę uczniów na temat charakteru pracy posła i pozwoliło bliżej poznać Panią Bożenę Sławiak.