Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

26.04.2019r w Zespole Szkół Licealnych   i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  uczniom  klasom programowo najwyższym po raz ostatni rozbrzmiał dzwonek. Abiturienci oficjalnie zakończyli  naukę, otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, certyfikaty, wyróżnienia, podziękowania.

W ceremonii podsumowania kilku lat pracy brali udział zaproszeni Goście, w tym Starosta Sulęciński, pan Tomasz Jaskuła, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Rymsza, przedstawiciele służb mundurowych: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, podkomisarz Piotr Bylinowicz, reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Sulęcinie, młodszy brygadier Krzysztof Konopko z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, starszy chorąży sztabowy Mariusz Stasiłowicz z Komendy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, partnerzy i przyjaciele, współpracujący ze szkołą.

W pełnych emocji słowach, pożegnała swoich uczniów Dyrektor Szkoły, pani Grażyna Sobieraj. Podkreśliła, że abiturienci zapisali kolejne karty w historii szkoły, który był nie tylko czasem nauki, ale także dojrzewania, wielu przemian, podejmowania życiowych decyzji, czy budowania własnej tożsamości.  Pani dyrektor wyróżniła zasłużonych uczniów, którzy pracowitością, zaangażowaniem, działalnością kulturalną, wysokimi notami w nauce, sukcesami sportowymi, ale też godną postawą pracowali na dobre imię Szkoły. Życzyła powodzenia na wszystkich egzaminach maturalnych. Deklarowała wsparcie i otaczanie pozytywną energią oraz kibicowanie z całego serca.

Uroczystość pożegnania była okazją do uhonorowania i nagrodzenia wybitnych uczniów. Starosta Sulęciński, pan Tomasz Jaskuła, wręczył stypendia naukowe uczennicom liceum i technikum, które uzyskały najwyższe noty w swojej edukacji - Klaudii Bogdańskiej i Nataszy Kiewro. Obok nich do Złotej Księgi Najwybitniejszych Uczniów, wraz ze swoimi rodzicami wpisali się: Natalia Błaszczyk, Klaudia Kreczmer, Adrian Sobieraj, Weronika Gęślowska, Wiktoria Tetfejer, Damian Lachowski, Dominik Sokół, Grzegorz Pawlak.
Absolwenci w ciepłych słowach i symbolicznymi kwiatami, podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wychowawcom: pani Agnieszce Czarneckiej, pani Jadwidze Tamulewicz, pani Annie Sobieraj i Monice Hartman za wspólnie spędzone lata, wielokrotnie dawane szanse, wiarę w uczniowskie możliwości, życzliwość, troskę i pedagogiczny trud.

Wszystkim absolwentom szkoły serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki za następne sukcesy, jakie przyjdzie Wam odnosić w życiu prywatnym   i zawodowym. Chcemy, by czas spędzony w murach tej szkoły pozostawił w Was najlepsze i najpiękniejsze wspomnienia. Przyszłość należy do Was.

Karina Rogowska

4 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.

Uroczystego otwarcia targów dokonała, dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj, witając przybyłych Gości, a wśród nich, m.in.: starostę sulęcińskiego, pana Tomasz Jaskułę, Lubuskiego Kuratora Oświaty, panią Ewę Rawa, komendanta Hufców Pracy w Gorzowie Wielkopolskim, panią Lidię Bytniewską.

W targach uczestniczyło wielu wystawców, którzy zaprezentowali swoją ofertę edukacyjną, szkoleniową oraz pracy, m.in.: Uniwersytet Zielonogórski, Powiatowy Urząd Pracy w Sulęcinie, AUDIT Doradztwo Personalne SP. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gorzowie Wielkopolski., Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Gorzowie Wielkopolskim, Młodzieżowe Centrum Kariery z Sulęcina i Gorzowa Wielkopolskiego, Państwowa Inspekcja Pracy w Gorzowie Wielkopolskim, firma Maszoński – Logistyc w Sulęcinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, Majaland Kownaty Park I Sp. z o.o., LEKS Sp. z o.o. w Sulęcinie, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp., TEB Edukacja w Gorzowie Wlkp., Areszt Śledczy w Międzyrzeczu, Izba Rzemieślnicza Frankfurt nad Odrą, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., Living Furnitute Europe Sp. z o.o. Sp.k w Sulęcinie, Studio Wizażu Anna Polańska w Sulęcinie.

W ramach targów odbyły się warsztaty dla młodzieży z zakresu przedsiębiorczości  oraz spotkanie z pracodawcami. Sulęcińskie Targi wpisały się już na stałe w funkcjonowanie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie i po raz kolejny pozwoliły naszym uczniom oraz innym uczestnikom na kontakt z przedstawicielami pracodawców, uczelni oraz instytucji rynku pracy.

Sylwia Rakoczy
doradca zawodowy

21.03.2019 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowała nadejście wiosny. Było wesoło, sportowo i ze smakiem. Uczennice klas pierwszych i drugich rozegrały turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły, pani Grażyny Sobieraj. Zwycięzcami okazały się reprezentantki klas drugich technikum, które miały również możliwość rozegrania meczu z reprezentacją nauczycieli. Wszystkie klasy wzięły również udział w konkursie cukierniczym, pt. „Słodka Wiosna”, który był jednym z najważniejszych punktów tego wyjątkowego dnia. Zgodnie z regulaminem konkursu, słodkości oceniane były pod kątem estetyki, nawiązania do tematyki wiosennej oraz smaku. Po trudnych naradach, jury wyłoniło zwycięską klasę - III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. W świetlicy szkolnej przygotowano kawiarenkę, gdzie przy dźwiękach radosnej muzyki próbowaliśmy konkursowych specjałów. Samorząd Uczniowski zorganizował również galę piosenki lub wiersza o szkole, podczas której uczniowie z poszczególnych klas prezentowali swoje pomysłowe dzieła. Na zakończenie szkolnego Dnia Wiosny mogliśmy skosztować małych pizzerek przygotowanych  przez uczniów klas gastronomicznych, które smakowały wybornie i zniknęły w mig. Wspólna integracja społeczności szkolnej sprawiła, że WIOSNĘ powitaliśmy na słodko.

Katarzyna Owsiak
kl. 3 T log/inf

W piątek 22 marca 2019 r. o godz. 09.00, w Sulęcinie, przeprowadzone zostały finały Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które miały miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza i na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie.

Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe - szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne, Uczestnikami zmagań szczebla powiatowego byli laureaci Eliminacji Gminnych OTWP oraz laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zadania Turnieju pożarniczego składały się z dwóch etapów: testu pisemnego oraz finału w postaci odpowiedzi ustnej. Test pisemny składał się z 30 pytań. Do finału zakwalifikowanych zostało po 4 laureatów z najwyższą liczbą punktów, w każdej z kategorii wiekowej.

Finał to odpowiedzi  ustne przed jury, w tym znajomość obsługi sprzętu ratowniczo – gaśniczego, sposobu działania Straży Pożarnej, rodzaju pożarów, skrótów i ogólnego nazewnictwa, stosowanego w działaniach pożarniczo – gaśniczych, itp..

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:  Daniel Bakowicz z klasy 3W/BP/PP LO oraz Łukasz Sroka z klasy 1PS/HT , którzy występowali w  grupie ponadgimnazjalnej.

Daniel awansował do ostatniej decydującej rozgrywki z najlepszym wynikiem z testu. Zgodnie z regulaminem o ostatecznej kolejności decydują odpowiedzi w części ustnej, w której Łukasz Sroka zajął II miejsce przegrywając nieznacznie ze swoim kolegą. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Komendant Powiatowy PSP w Sulęcinie st. kpt. Waldemar Konieczny.

Obydwoje zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się za 3 tygodnie w Zielonej Górze.  To właśnie oni będą reprezentować nasz Powiat, ale przede wszystkim Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Mariusz Kulossa

„Być kobietą, być kobietą…” tę i inne piosenki mogliśmy usłyszeć podczas szkolnej uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Bystrzaki”, wraz z opiekunem, Panią Anną Sobieraj, przygotowali krótki program artystyczny upamiętniający ten dzień. Całość ukoronowała piękna prezentacja multimedialna trafiająca wprost do serc Naszych Szkolnych Dam. Podczas uroczystości nie zabrakło również życzeń i kwiatów wręczonych przez chłopców, w imieniu całej męskiej społeczności szkolnej, na ręce Pani dyrektor Grażyny Sobieraj. Miła atmosfera panująca tego dnia udzieliła się wszystkim. Szczególne widać to było po rozpromienionych i uśmiechniętych twarzach całej Społeczności Szkolnej.

Jakub Bogdanowicz
Patryk Markowski
Jakub Sarbicki

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016